מגש פירות יבשים

מגש פירות יבשים

 

מגש פירות יבשים עשיר בתרכובות צמחיות בעלות תכונות נוגדות חמצון מגנות, כולל אנתוציאנינים, קטכינים ופנולים. תרכובות אלו עשויות להיות קשורות ליתרונות בריאותיים כמו למשל – שיפור זרימת הדם וסיכון נמוך יותר למחלות מסוימות, כולל מחלות לב, סרטן וסוכרת מסוג 2.

 

האם מגש פירות יבשים מהווה מקור ישיר למיקרו נוטריינטים?

משום שפירות יבשים מכילים פחות מים הם מקור מרוכז יותר לוויטמינים ומינרלים בהשוואה לעמיתיהם הטריים. מגש פירות יבשים הוא עיקר מתוק באופן טבעי ומעודד צריכה; גורמים אלו עשויים לסייע להשגת חמש מנות הפרי והירקות המומלצות ביום ולשיפור איכות הדיאטה. עם זאת, כדאי לזכור שהם גם גבוהים משמעותית בקלוריות למאה גרם.

האם מגש פירות יבשים יכול לתמוך בבריאות העצם?

מחקרים מצביעים על כך ששזיפים מיובשים עשויים להועיל לבריאות העצם, כולל האטת אובדן העצם שחוויתם במהלך אמצע החיים. הרמות הגבוהות של חומרים מזינים בריאים לעצמות כמו לדוגמה – ויטמין K ובורון בפירות יבשים, כגון – שזיפים מיובשים, עשויות להיות הסבר אחד ליתרונות אלו.

האם מגש פירות יבשים מהווה מקור שימושי לסיבים תזונתיים?

מגש פירות יבשים מכיל בערך פי שניים עד שלושה מכמות הסיבים מאשר המקבילה הטרייה שלהם. רובכם לא אוכלים מספיק סיבים שחשובים לתמיכה בתפקוד העיכול וכדי להאט את קצב העיכול והספיגה. צריכה גדולה יותר של סיבים פרי קשורה גם לסיכון נמוך יותר למחלות לב וכלי דם.

האם מגש פירות יבשים בטוח לכל האנשים?

מכיוון שפירות יבשים מכילים פחות מים, תכולת הקלוריות גבוהה בהרבה מפירות טריים – כדאי לפקוח עין על גדלי המנות אם אתם מנסים לרדת או לשמור על המשקל. ברם, עבור אלה שצריכים לעלות במשקל או שיש להם תיאבון קטן יותר (כדוגמת – קשישים), מגש פירות יבשים עשוי להוות שילוב שימושי וישנו מגש נוסף של פירות חורף. יחד עם זאת, מכיוון שפירות יבשים עשירים באופן טבעי באשלגן וסוכר, הם פחות מתאימים לסובלים ממחלת כליות. כדאי גם לזכור שלמרות שהסוכר בפירות היבשים הוא טבעי, הוא עדיין עלול לתרום לעששת. עדיף לאכול פירות יבשים עם הארוחות או עם מזונות עשירים בחלבון, כמו יוגורט או אגוזים, במקום לנשנש אותם במהלך היום. גופרית דו חמצנית (E220) וסולפיטים אחרים מתווספים לעתים קרובות לפירות יבשים כדי לשמר את צבעם, אלה עלולים לגרום לתסמיני אלרגיה אצל אנשים מסוימים.

התקשרו עכשיו להזמנה מהיום להיום!

:אנחנו מספקים גם

 

 

תפריט נגישות

X